نیر محمدی نیر محمدی
-
0
بررسی پرداخت مبلغ دو میلیارد تومان جهت مشارکت شهرداری تبریز با صدا و سـیما

بررسی پرداخت مبلغ دو میلیارد تومان جهت مشارکت شهرداری تبریز با صدا و سـیما

یکشنبه 22 تیر 99

لایحه شهرداري تبریز مبنی بر پرداخت مبلغ ۲ میلیارد تومان جهت مشارکت شـهرداري تبریز با صدا و سـیماي اسـتان آذربایجان شرقی در تهیه و تولید سریال جلال ۲ به منظور تـأمین قسـمتی از هزینه های آن به صورت نقـدی و در قالب پادار بودن اعتبار آن در متمم بودجه سالجاری سازمان فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی شهرداری تبریز مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شهریاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تبریز، شکور اکبرنژاد در این خصوص گفت: در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مصوب شد در صورت مشارکت با صداوسیما در کنار مشارکت با صداوسیما مبلغی نیز برای حمایت از هنرمندان بومی اختصاص دهد و نمایندگان شهرداری و شورای شهر در اجرای پروژه حضور داشته باشند و از هنرمندان بومی در ساخت سریال استفاده شود.
محمد باقر بهشتی نیز اظهار داشت: لازم است موضوع لایحه اصلاح شده و محل تامین اعتبار بودجه ۲ میلیارد تومانی مشخص شود این موضوع از نظر فنی مشکل دارد که باید رفع شود.
فرج محمد قلی‌زاده در مخالفت با این لایحه اظهار داشت: با هبه مبلغ ۲ میلیارد تومان مخالف هستم .
این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه پرداخت هبه‌های این چنینی تبعاتی به همراه دارد گفت: این مبلغ در بودجه شهرداری پیش بینی نشده و باید مشخص شود محل تامین اعتبار آن کجا خواهد شد.
وی تصریح کرد: برخی مناطق و سازمانها درحال حاضر با عدم پرداخت حقوق مواجه هستند که برای مثال سازمان فرهنگی نیز با این مشکل روبرو است
قلیزاده تاکید کرد: شهر تبریز مستحق تر از سایر سازمان‌ها برای پرداخت هبه است.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: سازمان‌ها و نهادهای دولتی وظیفه دارند از بودجه ملی برای شهر هزینه جذب کنند نه اینکه شهرداری را به عنوان عابربانک ببینند و نیاز‌ خود را از سفره  شهروندان تامین کنند.
وی با بیان اینکه نهاد‌های نظارتی و امنیتی حق ندارند از هیچ سازمان هبه دریافت کنند تاکید کرد: در صورت دریافت هبه توسط این سازمانها، آنها از نظارت خود عقب می‌مانند و صدا وسیما که باید چشم و گوش مردم باشد با دریافت هبه صداوسیما نمی‌تواند به وظیفه خود عمل کند.
فرج محمد قلیزاده گفت: چه بسا که صداوسیما در خصوص میدان آذربایجان هیچگاه انتقادی نکرد و در خصوص موضوعات مشابه و وضعیت ساخت و ساز در شهر نیز این چنین بود.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: هنرمندان ما واقعاً با چالش‌های اقتصادی روبرو هستند که کرونا این موضوع را تشدید کرده است که در این وضعیت باید به هنرمندان توجه کنیم نه صداوسیما؛ در این میان وظیفه ذاتی صدا وسیما تبلیغ تبریز و اخلاق و فرهنگ آن است و قرار نیست برای این کار به آنها هبه داده شود.

محرم محمدزاده به عنوان موافق اظهار داشت: نظریه‌های ارائه شده شخصی و برداشت هر شخص از موضوعات بوده و قابل احترام است.
وی گفت: سه شهر برای ساخت سریال پیشنهاد داده شده اند و صدا وسیما  با بیان اینکه هر مرکز استان بتواند بخشی از بودجه را تامین کند، صداوسیما ۶ میلیارد تومان برای آن سریال بودجه می‌دهد.
محمد زاده اظهار داشت: شهر‌های دیگر پیگیر این بودجه هستند و اگر ما نتوانیم این پتانسیل را جذب کنیم سایر شهر‌ها  بی وقفه به جذب این موقعیت اقدام کرده و فرهنگ و هنر آنها تبلیغ خواهد شد.
 وی تاکید کرد: ۳۰ میلیارد تومان به شرکت خودرو سازی دادیم که پول را در ترکیه سرمایه گذاری کرده و کسی پیگیر آن نیست، اما پرداخت ۲ میلیارد تومان برای ساخت یک سریال را که هنرمندان شهر در آن ایفای نقش می‌کنند به تاخیر می‌اندازیم.
محمدزاده گفت: تزریق این بودجه خدمتی برای شهر و آینده شهر است.

محمد حسن اسوتچی نیز اظهار داشت: اصحاب هنر با روحیه لطیف خود مسائل بسیاری را به روحیه‌هایی که قابلیت جذب دارند می‌رسانند که از آنها قدردانی می‌کنیم و با این موضوعات مخالف نیستیم اما آقای شهردار که می‌گویند شهر تبریز از یاد رفته‌ است باید ببینیم تبریز شهر اولین ها با فیلم و تلویزیون‌ معرفی شده یا خیر!
وی گفت: در سال ۱۳۵۴ که موئسسه حمایت از مستمندان ایجاد شده و تبریز به شهر بدون گدا تبدیل شد و این ها در سایه تبلیغ نیست.
اسوتچی تاکید کرد: از این طرف درآمد مازاد مطرح است از طرفی پرداخت حقوق ها عقب افتاده است.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با اقدامات نسنجیده فرهنگ و هنر را زیر سوال نبریم .

تصمیم گیری در این خصوص به جلسات آتی موکول شد.

شناسه خبر : 5258398

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.