نیر محمدی نیر محمدی
-
0
صادرات بیش از 1000 تن شیر و فرآورده‌های لبنی از آذربایجان شرقی

صادرات بیش از 1000 تن شیر و فرآورده‌های لبنی از آذربایجان شرقی

شنبه 11 مرداد 99

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از صادرات 1141 تن شیر و فرآورده‌های لبنی طی چهار ماهه اول سال جاری به کشورهای مختلف جهان خبر داد.

 به گزارش شهریاران به نقل از امیرحسین بهداد اظهار کرد: طی چهار ماه اخیر میزان 1141 تن مواد و فرآورده‌های لبنی شامل شیر خشک، شیر خام و کره حیوانی پس از انجام آزمایشات فیزیکوشیمیایی، میکروبی، آزمایشات سنجش میزان آنتی بیوتیک‌ها و باقیمانده فلزات سنگین و آزمایش اختصاصی آفلاتوکسین در شیر با تائید دامپزشکی استان مجوز برای صادرات این محصولات از سوی اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی استان صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان، وی در این خصوص اظهار کرد: این محصولات به کشورهای عراق، سوریه و آذربایجان صادر شده است.

وی تشریح کرد: دامپزشکی استان در تمامی مراکز جمع آوری، مسئولان فنی-بهداشتی خود را مامور کرده تا شیرها را از نظر رنگ، طعم و بو، دانسیته( وزن مخصوص)، نقطه انجماد، تست الکل، تست بازدارنده میکروبی، اسیدیته و PH  بررسی و آزمایش کند.

بهداد ادامه داد: پس از بررسی و تجزیه و تحلیل نتایج آزمایشات مقدماتی و تکمیلی، در صورتی‌که شیرخام قابل دریافت باشد به محل تخلیه شیرخام هدایت و پس از عبور از فیلتر و هواگیری و خنک شدن ذخیره می‌شوند؛ بعد از طی این مراحل به کارخانجات تولید شیر و فرآورده‌های لبنی ارسال می‌شوند تا مراحل پاستوریزاسیون و سایر مراحل فرآوری مواد لبنی بر روی آن‌ها انجام گیرد.

شناسه خبر : 4284730

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.