مسعود حیدرپور مسعود حیدرپور
-
0
اخلال در امدادرسانی به روستاهای زلزله‌زده آذربایجان غربی/ نیروهای تروریستی منطقه را ناامن کردند/ امدادگران از یافتن جسد ۵ روستایی خبر می‌دهند

اخلال در امدادرسانی به روستاهای زلزله‌زده آذربایجان غربی/ نیروهای تروریستی منطقه را ناامن کردند/ امدادگران از یافتن جسد ۵ روستایی خبر می‌دهند

سه شنبه 06 اسفند 98

از مناطق زلزله زده آذربایجان غربی خبر می رسد به دلیل تهدیدات نیروهای تروریستی در منطقه و نیز رفتار خشونت آمیز در برخی مناطق، عملیات امدادرسانی شبانه در قسمتی از روستاهای آسیب دیده به صورت موقت متوقف شد تا پس از تامین امنیت لازم برای امدادگران دوباره از سر گرفته شود.

به گزارش شهریاران به نقل از ترجمان صبح، اخبار رسیده حاکی از آن است که در پی حضور تهدیدات گروه های تروریستی پژاک در منطقه، نیروهای امدادی شب گذشته مناطقی از حومه قطور در شهرستان خوی را تخلیه کردند.

بر این اساس، گروه های تروریستی، شبانه با ایجاد راهبندان قصد داشتند ضمن غارت اموال مردم، خودروهای امدادی را به سرقت ببرند که با دخالت به موقع نیروهای مرزبانی آذربایجان غربی ناکام ماندند.

به دنبال این رویداد، نیروهای انتظامی به منظور حفظ امنیت امدادگران، نیروهای هلال احمر و سایر گروه های امدادی را شبانه از این محل تخلیه و به شهرستان خوی منتقل کردند.

گزارش خبرنگار ما می افزاید، پس از اعزام نیروهای کمکی توسط مرزبانی به منطقه و تامین امنیت روستاهای مرزی، عملیات امداد نیروهای هلال احمر به روستاهای زلزله زده از صبح امروز سه شنبه از سر گرفته شد.

در پی حمله به نیروهای امدادی یکی از امدادگران آذربایجان غربی به کما رفت.

خبرنگار ما همچنین با اشاره به تحریکات افراد ناشناس در برخی روستاهای منطقه از حمله برخی افراد محلی به امدادگران خبر می دهد.

بر اساس این گزارش، یکی از امدادگران جوان آذربایجان غربی که به منطقه زلزله زده قطور اعزام شده بود، بر اثر حمله افراد ناشناس با بیل و چماق مصدوم و به کما رفت.

گروه امدادی استان آذربایجان غربی که به دلیل صعب العبور بودن مسیر و تاریکی هوا نیمه شب به منطقه زلزله زده رسیدند، با اعتراض اهالی و مردم منطقه روبرو شده و یکی از امدادگران توسط یکی از روستائیان با بیل مورد ضرب وشتم قرار گرفته و به کما رفت.

گفتنی است، اغلب امدادگران هلال احمر استانهای آذربایجان شرقی و غربی جوانانی هستند که بصورت داوطلبانه آموزشهای امداد و نجات گذرانده و برای نجات هموطنان آسیب دیده حادثه دیده به مناطق بحران زده می روند.

گزارش مرگ ۵ نفر توسط نیروهای امدادی

درحالیکه اخبار منتشر شده از نبود تلفات جانی در مناطق زلزله زده آذربایجان غربی خبر می دهد، گروهی از امدادگرانی که شب گذشته از منطقه به شهرستان خوی بازگشته اند، از بیرون کشیدن جسد ۵ نفر از آوارهای روستاهای مناطق زلزله زده خبر می دهند.

شهریاران نمی تواند صحت گزارش این امدادگران را تایید یا رد کند اما گفته می شود اجساد یاد شده برای تشخیص هویت به مراجع ذیصلاح تحویل داده شده اند.

آخرین اخبار رسیده حاکی است، بیش از هزار چادر و صدها بسته غذایی و وسایل گرمایشی از مشهد، گیلان، تهران، تبریز، ارومیه و بقیه استان‌های کشور وارد مناطق زلزله زده شد.

نیروهای سپاه با تشکیل درمانگاه‌های صحرایی درحال رسیدگی و درمان افراد بدحال هستند.

در پی اعزام نیروهای کمکی و تامین امنیت منطقه، نیرو‌های هلال احمر با حضور در منطقه، درحال پخش چادر، والر، مواد غذایی و رفع سایر نیاز‌های مردم هستند.

کارشناسان منطقه دلیل این زمین لرزه های این منطقه را گسل “شیطان دره‌سی” دانستند.

.

.

شناسه خبر : 7293506

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.