نیر محمدی نیر محمدی
-
0
امدادرسانی به سه زن باردار در آذربایجان شرقی

امدادرسانی به سه زن باردار در آذربایجان شرقی

شنبه 06 دی 99

وحید شادی نیا گفت: در عملیاتهای جداگانهٔ امدادیِ ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان‌های اهر و اسکو و خداآفرین ۳ مادر باردار به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی در تشریح این ماموریت‌ها افزود:  با دریافت گزارش زن باردار در روستای پارچه قشلاقی شهرستان اهر تیمی متشکل از اورژانس و امداد و نجات هلال احمر راهی جاده‌های برفی و صعب‌العبور شد و پس از سه ساعت توانستند مادر ۱۹ ساله را برای ادامه اقدامات درمانی به بیمارستان باقرالعلوم (ع) اهر انتقال دهند.

وی ادامه داد: در ماموریت دیگری در روستای آغجه کهل شهرستان اسکو، تیم مشترک امدادی و یک تیم پشتیبان اورژانس عازم روستا شدند و  زن ۳۱ ساله بارداری را برای اقدامات لازم به بیمارستان امام خمینی (ره) اسکو منتقل کردند.

رئیس اورژانس استان گفت: همچنین پس از دریافت گزارش اورژانس مبنی بر ضرورت امدادرسانی به زن باردار در روستای دیش گدیگی بخش منجوان در خداآفرین و قطع راه‌های ارتباطی جاده فرعی کلاله به حسن بیگلو به دلیل برف و کولاک، نیرو‌های امدادی اورژانس و هلال احمر پس از ساعت‌ها تلاش به محل زندگی زن باردار رسیدند و  با کمک ماما نوزاد متولد شد و با تشخیص وی نیاز به انتقال مادر و نوزاد به مراکز درمانی نشد.

شناسه خبر : 9716510

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.