نیر محمدی نیر محمدی
-
0
ایجاد نخستین شهرک صنایع تبدیلی کشور در مراغه

ایجاد نخستین شهرک صنایع تبدیلی کشور در مراغه

یکشنبه 07 دی 99

نخستین شهرک صنایع تبدیلی و غذایی به صورت پایلوت کشوری در مراغه ایجاد می شود .

به گزارش شهریاران به نقل از روابط عمومی صدا و سیما مرکز اذربایجان شرقی , مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت : مطالعات ایجاد این شهرک در زمینی به مساحت 18 هکتار در مراغه آغاز شده است .
ایاز برنو در جلسه برنامه ریزی برای ایجاد این شهرک گفت : شهرک صنایع تبدیلی میوه در مراغه با سرمایه گذاری موسسه تامین مسکن بسیجیان کشور ایجاد می شود .
وی اضافه کرد : با بهره برداری از این شهرک با جدید ترین فناوری های روز دنیا به صورت کوچک مقیاس برای بیش از 2 هزار نفر شغل ایجاد می شود .
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه عملیات ساخت این شهرک قبل از عید آغاز می شود افزود : همزمان با ساخت واحد های فرآوری و بسته بندی میوه، زیرساخت های لازم از جمله آزمایشگاه و باسکول برای شهرک نیز ایجاد می شود .
برنو افزود : در این شهرک علاوه بر میوه های تولید شده در مراغه بخش از محصولات باغی دیگر استان های کشور نیز فرآوری و باارزش افزود بالا صادر می شود .
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت : این شهرستان به عنوان قطب تولید میوه در آذربایجان شرقی فاقد واحد های فرآوری و بسته بندی میوه است .
سید علی موسوی حسینی افزود : سالانه در این شهرستان 400 هزار تن میوه تولید و بدون فرآوری و بسته بندی بصورت فله ای روانه بازار مصرف می شود .
شهرستان مراغه با داشتن 22 هزار هکتار باغ، قطب تولید میوه در آذربایجان شرقی است .

شناسه خبر : 6230394

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.