مسعود حیدرپور مسعود حیدرپور
-
0
برای نخستین بار در کشور دستگاه کاهنده مصرف بنزین در تبریز ساخته شد

برای نخستین بار در کشور دستگاه کاهنده مصرف بنزین در تبریز ساخته شد

سه شنبه 08 بهمن 98

دستگاه کاهنده مصرف بنزین برای نخستین بار در کشور، توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان تبریز ساخته شد.

به گزارش شهریاران به نقل از خبرگزاری مهر، به دنبال هدفمند کردن سوخت، مخترعان تبریزی توانستند دستگاه کاهنده مصرف بنزین بسازند.

یک شرکت دانش بنیان تبریزی برای نخستین بار در کشور موفق به ساخت قطعه کاهنده مصرف سوخت خودروها شد.

این قطعه در ورودی هوای ماشین نصب شده و باعث می‌گردد هوایی که وارد ماشین می‌شود به صورت چرخشی وارد موتور خودرو شده که همین امر باعث اختلاط بهتر سوخت و هوا می‌شود؛ سوختن کامل سوخت یا بنزین در موتور خودرو ۲ تا ۷ اسب بخار، توان خودرو را افزایش می‌دهد.

قطعه در ۲ نوع ساخته شده، یکی برای خودروهای خارجی و یکی برای خودروهای داخلی، این قطعه می‌تواند هم در خروجی و هم در ورودی خودرو، مثلاً اگزوز ماشین تعبیه شود که می‌تواند گازهای آلاینده هوا را کاهش دهد.

این قطعه زمانی اهمیت پیدا می‌کند که انگشت اتهام در آلودگی‌های هوا به سمت خودروها نشانه رفته است.

جنس این قطعه با استفاده از مهندسی متالوژی به دست آمده و منحصر به فرد است، جنس قطعه روکش نانو مواد دارد که باعث می‌شود روغن روی آن رسوب نکند.

ماهیانه ۱۰ هزار قطعه تولید می‌شود و قیمت تمام شده آن ۱۰۰ هزار تومان است که با ۲ بار پر کردن باک خودرو، قطعه می‌تواند پول خود را درآورده و مابقی به سود راننده خواهد بود.

چون قطعه هیچ گونه پره متحرک یا خرابی ندارد، گارانتی مادام العمر هم برای این قطعه داده می‌شود که در صورت خرابی، قطعه جدید جایگزین شود.

این قطعه اگر در ۱۰ هزار تاکسی با سهمیه ۴۰۰ لیتر در ماه استفاده شود ۶۸۰ هزار لیتر صرفه جویی بنزین در ماه خواهیم داشت، با نصب این قطعه بر روی خودرو ۱۷ درصد مصرف سوخت و ۲۷ درصد گازهای آلاینده کاهش پیدا می‌کند.

شناسه خبر : 1884161

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.