نیر محمدی نیر محمدی
-
0
جوانمردی هنوز زنده است

جوانمردی هنوز زنده است

چهارشنبه 10 اردیبهشت 99

چند نفر فقط در آن صف نان همان صحنه را دیده و با دیدگاه سری که درد نمی کند دستمال نمی بندند "فریاد مرا می کشند" را ندیده و نشنیده گرفته بودند؟!

به گزارش شهریاران روز جمعه خبری مبنی بر اقدام به اخاذی و زورگیری فردی به شیوه مسافرکشی از یک مسافر خانم در رسانه ها منتشر شد.
عادل جعفر موحد، روزنامه نگار، حین وقوع این حادثه در محل بوده و از نزدیک شاهد ماجرا و پیگیر جزئیات حادثه می شود، جعفر موحد در گفت و گو با شهریاران در این خصوص می گوید:
در حال عبور از آن محل بودم (تقریبا رو به روی بازارماهی شهرک باغمیشه) که ازدحامی از جمعیت نظرم را جلب کرد، نزدیک تر شدم تا بنا به شم خبرنگاری از جزئیات موضوع باخبر شوم، پس از پرس و جو متوجه شدم که موضوع "آدم ربایی" بوده است!
.
در صف خرید نان ایستاده بودم یکباره ماشینی رد شد که فریاد "کمک دارن منو می کشن" از آن شنیده می شد و دستی از پنجره به بیرون دراز شده بود، فوری سوار ماشینم شدم و خودرو مشکوک را تعقیب کردم.
.
این را روزنامه نگار براساس پیگیری ها و گزارشات خود از زبان همان جوان جسور تعریف میکند، جوانی که در لحظه بزنگاه، جسورانه ترین و انسانی ترین تصمیم را گرفته بود و حکایت غیرت و جوانمردی در روزگار نامردی و آدم ربایی را معنا بخشیده بود!
به نظرتان چند نفر فقط در آن صف نان همان صحنه را دیده و با توجیه سری که درد نمی کند دستمال نمی بندند، "فریاد مرا می کشند" را ندیده و نشنیده گرفته بودند؟!
.
.طبق گزارشات جعفر موحد، مسافر خانم پس از سوار شدن به خودرو راننده، متوجه ورق فلزی موجود در سقف ماشین شده و به راننده می‌گوید که ماشین را نگه دارد، اما راننده مسافر را تهدید و به راهش ادامه می‌دهد به همین دلیل این خانم جرأت به خرج می دهد و وقتی می‌بیند که دستگیره ای هم  برای باز کردن درب خودرو نیست، روسری‌اش را گردن راننده می اندازد و با راننده درگیر می‌شود و همزمان راننده اقدام به باز کردن ورقه فلزی کرده و برخورد ورقه سنگین ۴۰ کیلویی این خانم را از ناحیه سر و صورت زخمی می کند.
. هم‌زمان با این درگیری،
جوان جسور به همراه یک خودرو دیگر خودرو سارق زورگیر را تعقیب کرده بودند و در فرصتی مناسب راه آن ماشین سد کرده و با سارق درگیر شده بودند تا ناجی جان مسافر خانم شوند.
.
گشت پلیس هم لحظاتی بعد به محل می‌رسد و خوشبختانه جوانمردی و تصمیمی انسانی و جسورانه جلوی حادثه ای ناگوار را می گیرد.
.
جعفر موحد در ادامه با توجه به حرفه ای بودن سارق به لزوم رسیدگی هرچه دقیق تر به موضوع از جانب نهادهای نظارتی، مراجع قضایی و پلیس آگاهی اشاره کرد و گفت:
براساس پیگیری های پلیس، ماشین و پلاک هریک جداگانه سرقتی بوده اند و حتی آرم تاکسیرانی هم سرقتی بوده است. این روزنامه‌نگار تاکید می‌کند که با توجه به اهمیت حادثه بایستی تمامی ابعاد این حادثه به دقت توسط عوامل آگاهی بررسی شود تا از تکرار این‌گونه جنایات جلوگیری شود
.
در پایان بر اساس اظهارات فرمانده انتظامی تبریز مبنی بر اینکه فرد مذکور با شیوه جدید و طراحی داخل خودرو، اقدام به سرقت از افراد به عنوان مسافر می کرد گفتنی است که متهم تاکنون به دو فقره زورگیری با شیوه مذکور اعتراف کرده و تحقیقات تکمیلی نیز در دست اجرا می باشد.

 

شناسه خبر : 9543514

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.