مهناز وهابی مهناز وهابی
-
0
طرح دوفوریتی نمایندگان مجلس برای بازگشت "کالابرگ"‌/ مردم قادر به تهیه کالاهای اساسی نیستند‌

طرح دوفوریتی نمایندگان مجلس برای بازگشت "کالابرگ"‌/ مردم قادر به تهیه کالاهای اساسی نیستند‌

یکشنبه 29 تیر 99

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: بر‌اساس طرحی که مجلس در دستور کار دارد کالاهای اساسی با کالابرگ یا کارت هوشمند در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش شهریاران به نقل از تسنیم جبار کوچکی‌نژاد  از ارائه یک طرح دو‌فوریتی که امضای بیش از 50 نماینده مجلس را با خود به‌همراه دارد خبر داد و اظهار داشت: براساس طرحی که تهیه شده است ‌دولت باید کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم را با استفاده از کالابرگ یا کارت هوشمند در اختیار آنان قرار دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق این طرح دوفوریتی دولت موظف است که به‌مدت یک ماه کالاهای اساسی را به‌شکلی متفاوت‌تر از گذشته بین مردم توزیع کند افزود: دولت باید با کالابرگ یا کارت هوشمند کالاهای اساسی را که با ارز ترجیهی و یا از منابع داخلی تبصره 14 بودجه کشور تأمین کرده است توزیع کند.

کوچکی‌نژاد منابع حاصل از اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها را 250هزار میلیارد تومان اعلام کرد و با تأکید بر اینکه بخشی از منابع لازم برای تأمین کالاهای اساسی از این طریق تأمین می‌شود تصریح کرد: روغن، برنج، گوشت سفید و گوشت قرمز و بسیاری از کالاهای این‌چنینی با تشخیص دولت تهیه می‌شود و در اختیار قشرهای مختلف قرار می‌گیرد.

شناسه خبر : 4647492

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.