المیرا فرهادی المیرا فرهادی
-
0
عمل موفقیت‌آمیز مغز دختر ۹ ماهه در تبریز

عمل موفقیت‌آمیز مغز دختر ۹ ماهه در تبریز

یکشنبه 06 بهمن 98

عمل جراحی مغز دختر ۹ ماهه که با تشخیص کرانیوسینوستوس ( بسته شدن زود رس درزهای جمجمه ) در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز با موفقیت انجام شد.

به گزارش شهریاران، دکتر فیروز صالح پور فلوشیپ جراحی مغز و ستون فقرات اظهار داشت: والدین این نوزاد با علائم رشد نامتوازن مغز به مرکز مراجعه  کرده و بعد از تشخیص نوع بیماری اقدام به عمل جراحی شد. 

 وی گفت: به دنبال بسته شدن زودرس درزهای جمجمه شکل سر نامتوازن شده و رشد غیرطبیعی را به دنبال دارد و پس از معاینات اولیه بر روی بیمار با تشخیص کرانیوسینوستوس بیمار تحت عمل جراحی قرار گرفت که وضعیت عمومی ریحانه ۹ ماهه خوب بوده و در هوشیاری کامل به سر می‌برد. 

جراح مغزو ستون فقرات بیمارستان امام رضا (ع) افزود: در طول ۸ ساعت مدت زمان این عمل ارتفاع جمجمه را کوتاه کرده و درزهای بسته مغز را گشوده و سخت شامه را نیز کوچک کرده و جمجه را به جلو کشیدیم و علاوه بر آین موارد کاسه چشم‌ها را نیز به سمت جلو کشیده و در جای خود ثابت کردیم. 

وی ادامه داد: این نوع بیماری از دسته بیماری‌های نادر به حساب می‌آید که خوشبختانه درمان و عمل جراحی این نوع بیماری در تبریز میسر بوده و امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات تشخیصی درمانی به موقع برای تزریق امید به جامعه نقشی داشته باشیم. 

صالح پور با اشاره به اینکه وضعیت عمومی ریحانه ۹ ماهه امید بخش هست، اضافه کرد: در حال حاضر ریحانه کوچولو در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و امیدواریم پس از چند روز ترخیص شده و روند رشد طبیعی مغز و جمجمه را داشته باشد. 

شناسه خبر : 6360861

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.