نیر محمدی نیر محمدی
-
0
معادله مجهول سرپرستی زنان ؛

معادله مجهول سرپرستی زنان ؛

پنجشنبه 23 بهمن 99

از جمله اقشاری که در سطح شهر در حال افزایش هست زنان بد سرپرست می باشد که با وجود ایفای نقش در قالب مردو‌زن در تلاش هستند‌.اما کدام نهاد یا قانون حمایتی نقش ان ها را به رسمیت شناخته ؟
 

به عبارتی بیشترین اسیب ،کمترین حمایت را بر خوردارند.
اینکه یک زن با آن لطافت روح و ظرافت جسم مجبور میشود تن به کارهایی دهد که روح لطیفش را با مشکل مواجه کند حتما دلیلی دارد و این دلیل نشان دهنده ی یک زخم بزرگ و عمیق است ،یک زخم بزرگ در جامعه که باید مرهمی بر آن نهاده شود.

حامیانی که سد راه حمایت هستند :چه بسا بانوانی که با داشتن همسر  بار مشکلات را خود بر دوش میکشند و حتی وجود عده ایی از ان ها (مرد) سد راه دستگاه های حمایتی شده اند .
عمده مشکلات زنان بد سرپرست :عدم امنیت اجتماعی و آسایش روانی از طرف جامعه،تامین و مراقبت از کودک ،وجود خلأ عاطفی  از خانواده و مشکلات اقتصادی (نبود مسکن )و فقدان مهارتهای شغلی دست و پنجه نرم می‌کنند،که این وضعیت برای این قشر بسیار بغرنج می باشد .

در این راستا با مراجعه به اداره بهزیستی و کمیته امداد و بازگو کردن مشکلات و نبود کانون و سازمان و حمایت از زنان بد سرپرست که طبق قانون از وظایف تعریف شده این نهاد ها می باشد دست یاری بطلبیم که در پاسخ به نبود بودجه کافی و ...مواجه شدیم.
امید هست که در نشست های خبری با استاندار محترم با هدف راستی آزمایی و بررسی کارشناسانه اقداماتی صورت گرفته در قالب برنامه خانواده پایدار در شهر سهند و برگزار و تصمیمات لازم در خصوص این طرح اتخاذ شود و حال باید دید که این هدف گذاری تا چه میزان می تواند نقش حمایتی از زنان بدسرپرست را پر رنگ کند.

شناسه خبر : 1416314

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.