نیر محمدی نیر محمدی
-
0
نهایی: مگر می توان گوهرهای ناب را ندید؟!

نهایی: مگر می توان گوهرهای ناب را ندید؟!

چهارشنبه 09 مهر 99

سرزمین ایران با فرهنگ و تمدن غنی بشری همواره در تاریخ خوش درخشیده است و خطه آذربایجان نیز که از کهن ترین تمدن های ایران است، جایگاه استواری در تمدن باستان ایران دارد و با وجود پتانسیل ها و سرمایه های ارزشمند از گذشته های دور تاکنون دیار دلاوران و شهریاران بوده است و چه بسیار افتخارات و اولین ها که نسیب کشورمان کرده است.

البته برشمردن گام هایی که شهریاران چه در آذربایجان و چه در تک به تک نقاط میهن عزیزمان با فرهنگ ها و قومیت های متفاوت در طول تاریخ در راستای پیشرفت جامعه بشری و تحقق تمدنی توسعه یافته برداشته اند در این گفتار کوتاه امکان پذیر نیست و فرصتی چند صد صفحه ای را می طلبد؛ اما غرض از این اشارت مختصر بر نقش آفرینی ها، تاکیدی است بر لزوم تقویت پتانسیل ها و ظرفیت های زمان حال؛ برنامه هایی که لزوم تحققشان نه تنها در استان که در جای جای کشور عزیزمان احساس می شود و اینک شهریاران نیوز پس از گذشت یک سال از تاسیس خود و شروع فعالیت های تخصصی اش می کوشد تا گام های استواری در همین راستا برداشته و فرهنگسازی ها، اقدامات موثر و نیز حرکات هدفمندی را اجرایی نماید.
برنامه تجلیل از شهریاران آذربایجان، همانطور که از نامش پیداست به منظور شناسایی افراد تلاشگر در زمینه های مختلف و تجلیل از این چهره ها تدوین شده است. ایده اولیه این برنامه مدت ها پیش در اتاق فکر شهریاران نیوز شکل گرفت و بعدها به واسطه تجمیع اندیشه های روشن پرورش یافت و در نهایت با عنایت پروردگار در تاریخ ۲۷ شهریور ماه ۹۹، همزمان با سالروز بزرگداشت استاد شهریار اجرایی شد.
آیین تجلیل از شهریاران آذربایجان در تاریخ یاد شده گام نخست برنامه ای گسترده است که در ابعاد مختلف با اهداف و چشم اندازهای دقیق و روشن در راستای عمران شهر و ارتقای سطوح در زمینه های مختلف پایه ریزی شده است.
گامی که هرچند دشوار اما محکم و استوار برداشته شد، زمان کند گذشت اما سنگینی عقربه ها نیز از سرعتمان نکاست، چرا که هدف پیوسته در مقابل چشمانمان می درخشید و دیگر نمیشد جایی را دید و مسیر مسقیم بود و هست. مگر می توان گوهرهای ناب را ندید؟!
آنان که به واسطه قدم هایشان شهر هنوز جان دارد و نفس می کشد، شهریاران آذربایجان...
ناگفته نماند که در مسیر نیل به این اهداف، نقش اندیشه های والا و قدم های پیوسته صاحب نظران و یاران حقیقی شهر انکار نشدنی است، بی شک شهریاران معتقدند به رشد افکار و نیز رشد ظرفیت ها و قابلیت ها و می دانند که اگر زمینه ها برای پیشرفت مهیا نگردد به طور قطع شهری و اجتماعی مسکون و بی تحرک خواهیم داشت.
و تاریخ گواه آن است که در هر دوره ای شهریارانی بوده اند که با تلاشهای مستمر موفق شده اند با وجود تیشه هایی که برخی کوته فکران و تنگ نظران بر ریشه ها می زنند، به پیشرفت های چشمگیری برسند؛ پیشرفتهایی که در راستای ثمر بخشی افزون تر شایسته نیست از دیدها پنهان بماند. در شرح ضرورت حرکت در این مسیر سخن بسیار است اما در اینجا به همین میزان بسنده می گردد.
پس از گذشت یک سال از تاسیس پایگاه خبری- تحلیلی شهریاران و گام های مستمری که با عشق و دلگرمی همراهی همشهریان و مردم عزیز دیارمان پیمودیم، اکنون نه تنها احساس خستگی نمی کنیم بلکه به واسطه اسقبال گرم این عزیزان، شور و اشتیاق بیشتری در ادامه کار خود می بینیم و خدا را شاکریم توفیق آن حاصل شد گامی کوچک در راستای اعتلای فرهنگ دیار کهن آذربایجان و میهن پرافتخارمان برداریم.
در آخر از تمامی عزیزانی که با دل های پر از محبت و سبز خودشان بدون هیچ گونه قصد و غرضی و صرفا بخاطر ترویج وادی فرهنگ و هنر گام پیش نهادند و در این مسیر پر پیج و خم کنارمان ماندند کمال تشکر و قدردانی را دارم، اما زبان قاصر است تا بتوان توصیف آن عزیزانی را کرد که به عنوان همکار، دلسوزو همراه کنارم بوده و هستند و بر بودنشان میبالم و افتخار میکنم که همراه این مسیر با آنها مسافر این طریق عشق و معرفتم.
امید است آنچه برجای می ماند برگ زرینی از جاودانها، حرکت های مثبت و سازنده برای استان و نیز جامعه مان باشد.

✍ نهایی

شناسه خبر : 3418304

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.