نیر محمدی نیر محمدی
-
0
گفتگو با زهرا شهیم، بانوی فعال در زمینه صنایع دستی

گفتگو با زهرا شهیم، بانوی فعال در زمینه صنایع دستی

سه شنبه 20 خرداد 99

این بانوی هنرمند در زمینه چرم دوزی دستی در گفتگو با شهریاران از عشق و علاقه به هنر و نیز نیازها و مطالبات شاغلین در این حرفه هنری گفت. بخشی از این گفتگو را از زبان وی بخوانید.

صنایع دستی را رایگان آموزش دیدم و رایگان هم آموزش می دهم

ساکن شهر سردرود هستم و به حرفه هنری چرم دوزی دستی در خانه مشغولم. بعد از اتمام دوره های آموزشی رایگان خودم به عنوان مدرس شروع به آموزش دهی رایگان کردم.
.
رونق صنایع دستی لازمه حمایت های مالی مسئولین
راضی به وام دادن نیستند!
در حال حاضر در خانه شخصی خود مشغول به کار هستم. هدفم گسترش این فعالیت ها و آموزش به افراد علاقه مند می باشد اما متاسفانه در این زمینه با ضعف های بسیاری از لحاظ حمایت های مالی روبه رو شده ایم، همین اواخر بسیار تلاش کردیم وام بگیریم اما انگار راضی به وام دادن نیستند! اگر شرایط وام گرفتن آسانتر شود از طریق فروش همین آثار هنری اقساط را هم می توان به راحتی پرداخت نمود. شرایط وام ها بسیار پیچیده است و قیمت تجهیزات کاری هم روز به روز بالاتر می رود. اگر ارگانی در این زمینه شرایط مناسب برای اخذ وام را فراهم کند قطعا شاهد رونق صنایع دستی در استان خواهیم بود.
نمایشگاه های صنایع دستی موثر در معرفی آثار هنری و فرهنگ سازی بین مردم
امید است با برطرف شدن بحران کرونا دوباره نمایشگاه های آثار هنری و صنایع دستی رونق بگیرد و مردم نیز با این آثار هنری که بخشی از هویت ملتمان هستند بیشتر آشنا می شوند.
.
پی نوشت: تصویر مربوط به کار دست بانوی هنرمند می باشد

شناسه خبر : 2428043

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.