مسعود حیدرپور مسعود حیدرپور
-
0
باشگاه‌ها باید ۵۱ درصد آراء را در انتخابات فدارسیون داشته باشند

باشگاه‌ها باید ۵۱ درصد آراء را در انتخابات فدارسیون داشته باشند

سه شنبه 16 اردیبهشت 99

مالک باشگاه فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تراکتور تبریز گفت: باشگاه‌های فوتبال باید ۵۱ درصد مجموع آرا را در انتخابات فدراسیون داشته باشند.

به گزارش شهریاران به نقل از ایرنا، محمدرضا زنوزی مطلق در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه هزینه‌های فوتبال کشور را باشگاه‌ها می‌پردازند اما رئیس فدراسیون فوتبال را افرادی غیر از باشگاه‌ها انتخاب می‌کنند، افزود: این امر به هیچ عنوان عادلانه نیست و باید تجدیدنظرهایی در این خصوص انجام بگیرد.

وی اظهار داشت: در اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال تعداد ۷۰ رأی به ۹۱ رأی افزایش یافته، اما سهم باشگاه‌ها تنها ۲۰ درصد افزایش و این در حالی است که بیش از ۳۶ درصد مجموع آراء را بالا برده‌اند.

زنوزی با اشاره به حضور ۲۵ ساله خود در عرصه فوتبال کشور، یادآوری کرد: در این سال ها از تیم های فوتسال گرفته تا تراکتور در حال تیم‌ داری هستم؛ درآمد آنچنانی در حوزه ورزش وجود ندارد و معمولاً درآمدهای فوتبال به خود باشگاه‌ها نمی‌رسد.

به گفته وی شرکت‌ها و یا اشخاصی که در حاشیه فوتبال هستند، خیلی بیشتر از خود باشگاه‌ها سود می‌برند و منافع دارند.

زنوزی اضافه کرد: هم اکنون اپلیکیشن‌های مختلفی وجود دارند که در حال سودبری از هواداران هستند و از آنها در راستای ایجاد منافع برای شرکت‌ها و اشخاص حاشیه‌ ای فوتبال استفاده می‌کنند که در این خصوص اگر لازم باشد بیشتر توضیح خواهم داد و با جرات اعلام می کنم ۹۵ درصد درآمدهای فوتبال ایران به جیب شرکت‌ها و اشخاص حاشیه‌ ای می‌رود و تنها ۵ درصد آن به باشگاه‌ها می‌رسد.

وی گفت: ما در ۲ سال گذشته هزینه‌هایی را که در طول فصل برای تراکتور و ماشین‌سازی کرده ایم، هیچ بازگشتی نداشته اند و اکنون برای درآمدزایی به دنبال تولید اپلیکیشنی هستیم که از طریق سرویس دادن به هواداران به درآمدزایی برسیم.

زنوزی با انتقاد از بی توجهی به فعالیت بخش خصوصی در ورزش، گفت: ما تاکنون حمایتی از سوی دولت در دو باشگاه بزرگ و مهم آذربایجان یعنی تراکتور و ماشین سازی مشاهده نکرده ایم و هیچ تسهیلات و امکاناتی در اختیار این دو تیم قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: در این شرایط سخت اقتصادی نباید انتظار داشت بخش خصوصی اقدام به تیم داری در سطح حرفه ای کند، زیرا هیچ سودی عاید نمی شود و من نیز تنها به خاطر همشهری های خودم وارد این عرصه شده ام، چون معتقدم هر جا حتی یک نفر تراکتوری باشد، آنجا شهر من است.

مالک باشگاه های تراکتور و ماشین سازی تبریز با تاکید بر اینکه مخالف ادامه رقابت های لیگ برتر است، گفت: در این خصوص باید سلامت بازیکن و افرادی که درگیر فوتبال هستند، در اولویت اول باشد.

زنوزی با بیان اینکه نمی‌شود ما هزینه کنیم و خدای ناکرده بازیکن هم کرونا بگیرد، افزود: من با یکی از مدیران ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صحبت ‌کردم که معتقد بود اگر فوتبالیستی مبتلا به کرونا شود، باید فوتبال را کنار بگذارد چون  ۵۰ درصد ریه‌ او از بین می‌رود و نمی‌تواند در ادامه به صورت حرفه‌ای ورزش کند.

شناسه خبر : 1353139

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.