نیر محمدی نیر محمدی
-
0
گفتگوی شهریاران نیوز با رضا رضی پور، استاد صاحب قلم تبریزی، به مناسبت روز ملی قلم

گفتگوی شهریاران نیوز با رضا رضی پور، استاد صاحب قلم تبریزی، به مناسبت روز ملی قلم

یکشنبه 15 تیر 99

نقش قلم و صاحبان قلم در روزهای کرونایی

موضوعی که اکنون در خصوص شرایط کرونایی به نظرم می رسد مراسم هایی است که از گذشته در عرف و اجتماع ما رایج بوده است، مراسم های عزا یا عروسی و یا مراسمات و عزاداریها در هیئت ها و مساجد و یا در سایر اماکن عمومی در مناسبت های مختلف که واقعا مشکل ساز شده و مردم از این بابت کمتر رعایت می کنند، اهل قلم وظیفه دارد که در این خصوص و در باب خطرات و آسیب های جبران ناپذیری که از راه تجمع و ازدحام می تواند وارد اجتماع، مردم و زندگیشان شود بنویسد و آگاه سازی کند.
 و روزی که بنام روز قلم نامگذاری شده بهترین فرصت است برای اینکه اصحاب رسانه هم به عنوان عضوی از اهالی قلم از تریبون های رسانه ای خود، از صدا و سیما و تلویزیون تا رادیو و نیز شبکه های مجازی، استفاده کرده و بتوانند روشنگری کنند.

در باب روزهای سخت کرونا به قلم استاد رضی پور

نمیدانم از کجا و چگونه شروع کنم؛ از زبان اهل قلم مستقل در مورد ویروس کرونا میگویم، روزهای سختی را می گذرانیم... مردم شهر با اطلاعات کم و بیش از این ویروس بدقلق و خطرناک با وجود شرایط اقتصادی که بر آنها تحمیل شده است، لاجرم خارج از منزل و سرکار می روند، به خاطر لقمه ای نان! و گرچه سلامت عده ای پشت حفاظ مالی و شرایط مساعد اقتصادی تضمین شده است اما اکثریت ناتوانند و حتی قادر به تامین پایین ترین سطح امکانات حفاظتی از جمله ماسک برای خود و اهل خانه شان نیستند.
فقر اقتصادی و یا فرهنگی، عدم استفاده از ماسک و دستکش و یا سایر امکانات حفاظتی، در تعدادی از مناطق و محلات تبریز مشهود است. برخی افراد بی توجهند و البته مقصر فقر اقتصادی و فرهنگی است که روز به روز فشار بیشتری بر آنان وارد می کند.
به نظر می رسد دولت باید قدم فراتر گذاشته و به دستور یا شعار دادن اکتفا نکند، گرچه اینها در ظاهر خوشایند است اما برای سامان دهی به این اوضاع کفاف نمی کند!

به دلیل قدرت شیوع بالای ویروس اگر در یک جامعه، کوچک یا بزرگ، حتی یک نفر هم رعایت نکند، تمام جامعه بهم می ریزد. کاش تمام افراد آگاهانه، مسئولانه و پر توان با ویروس مبارزه کنند و به خاطر جان و روان خود و نزدیکانشان در رعایت عوامل پیشگیری از ویروس سهل انگاری نکنند.
اهل قلم هم مسئول تر از بقیه باید در این خصوص ادای دین کند و در کنار ارگانهای ذی نفع و همراه مردم باشد.

شناسه خبر : 8870900

فعلا نظری برای این خبر ثبت نشده است.